Strefa Rodzica w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

Strefa Rodzica w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy już otwarta!

W ramach programu „Strefa Rodzica. Budimex Dzieciom” powstała kolejna przestrzeń dla najmłodszych pacjentów. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy został wyremontowany plac zabaw, który umili małym pacjentom czas powrotu do zdrowia i przyspieszy proces rekonwalescencji.

„Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to ogólnopolski program społeczny zainicjowany i w całości finansowany przez firmę Budimex SA. W ramach akcji na dziecięcych oddziałach polskich szpitali tworzone są przestrzenie dla maluchów i ich rodziców, które pozwalają odkrywać świat poprzez zabawę i przebywanie wspólnie z najbliższymi. Dzięki miejscom takim jak Strefy Rodzica mali pacjenci mogą na chwilę oderwać się od myśli o chorobie i w ciekawy sposób spędzać czas. Program wspiera także rodziców, którzy towarzyszą swoim pociechom w tym trudnym dla nich czasie.

Otwarcie 41. Strefy Rodzica w Bydgoszczy odbyło się 23 listopada br. W Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. Józefa Brudzińskiego w Bydgoszczy plac zabaw zyskał nowoczesny, przyjazny dzieciom wygląd! Zabawki, które były tam wcześniej zostały zdemontowane i poddane renowacji oraz zamontowano także dodatkowe atrakcje. Wykonano nową nawierzchnię wylewaną dzięki Dyrektorowi Oddziału Północnego Rejonu 1 Budimex – Radosławowi Slesarowi, który pozyskał wsparcie firmy Tamex Obiekty Sportowe S.A.. Firma ta wykonała nawierzchnię pro bono. Dodatkowo, poprawiono estetykę ścieżek wokół placu zabaw, a także dokonano przycinki sanitarnej drzew w parku. W realizacji tych zadań duży udział mieli wolontariusze Budimex SA.

Idea i główny cel programu „Strefa Rodzica. Budimex dzieciom” to stworzenie chorym dzieciom i ich rodzicom bardziej komfortowych warunków do przebywania ze swoimi pociechami w szpitalu, a tym samym poprawa samopoczucia dzieci i ułatwienie im szybszego powrotu do zdrowia. Projekt ma szerszy wymiar edukacyjny – promuje korzyści emocjonalne i wsparcie procesu leczenia wynikające z uczestnictwa rodziców w opiece nad chorym dzieckiem. To już 41. Strefa Rodzica, program trwa już nieprzerwanie od 10 lat. Ze Stref Rodzica skorzystało już w całej Polsce ponad 1 mln dzieci i rodziców. W zależności od potrzeb i warunków szpitala remontowane i aranżowane są różne przestrzenie – w przypadku Bydgoszczy jest to plac zabaw. Strefa Rodzica – to ogromne zaangażowanie wolontariuszy, pracowników Budimeksu, którzy czynnie uczestniczą w remontowaniu pomieszczeń. Za ten trud bardzo dziękuję naszym inżynierom i majstrom w Bydgoszczy – mówi Martyna Wróbel, Dyrektor Biura Komunikacji Budimex SA.

Z ramienia szpitala w wydarzeniu udział wzięli: Danuta Kurylak – Z-ca Dyrektora ds. Medycznych, Anna Kilczewska-Tysków – Z-ca Dyrektora ds. Finansowo-Ekonomicznych, Marlena Mania – Naczelna Pielęgniarka, Ewa Karwecka – Pielęgniarka Epidemiologiczna, Katarzyna Dankowska – Pełnomocnik Dyrektora ds. Jakości, Patrycja Kubiak – Kierownik Izby Przyjęć, Alicja Przybysz – Specjalista ds. Jakości. Jarosław Cegielski – Z-ca Dyrektora ds. Technicznych oraz Łukasz Lipiński – Kierownik Logistyki.

Głównego wykonawcę i sponsora projektu, firmę Budimex SA, reprezentowali: Radosław Slesar – Dyrektor Oddziału Północnego Rejonu 1, Dyrekcji Budownictwa Ogólnego , Mariusz Hurylski – Dyrektor Oddziału Północnego Dyrekcji Budownictwa Ogólnego , Martyna Wróbel – Dyrektor Biura Komunikacji i Public Relations, Michał Wrzosek – Rzecznik prasowy, Michał Myzyk – Kierownik budowy, Anna Bazan-Korona – Specjalista ds. komunikacji oraz wolontariusze Budimex.

Wracamy do szpitala po 8 latach. Budimex był generalnym wykonawcą Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy. Teraz mamy zrealizować mniejsze prace budowlane, ale społecznie, przy zaangażowaniu naszych ludzi, dostawców i pomocy załogi szpitala. Cieszymy się, że zrealizowaliśmy Strefę Rodzica w takiej formie, innej od pozostałych i że pacjenci szpitala będą mogli dzięki tej Strefie spędzić aktywnie czas także poza samym budynkiem szpitala – mówi Radosław Ślesar – Dyrektor Rejonu Dywizji Budownictwa Ogólnego Budimex SA.

W ramach 41. Strefy Rodzica zostały zrealizowane następujące prace:

– Demontaż istniejących zabawek i ich renowacja (oczyszczenie, uzupełnienie braków, wymiana elementów eksploatacyjnych)
– Montaż zabawek wg nowej koncepcji wraz z montażem nowych zabawek.
– Usunięcie istniejącej nawierzchni z piasku
– Wykonanie podbudowy z destruktu betonowego wraz z wykonaniem obrzeży
– Wykonanie nawierzchni bezpiecznej wylewanej
– Poprawa estetyki ścieżek wokół placu zabaw
– Przycinka sanitarna drzew w parku


BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl