Rada nadzorcza - Ignacio Aitor Garcia Bilbao

Ignacio Aitor Garcia Bilbao

Członek Rady

Pan Ignacio Garcia Bilbao jest Dyrektorem finansowym w Ferrovial Construction, odpowiadającym za wszystkie aspekty ekonomiczne i finansowe dywizji.

Wykształcenie: dyplom z ekonomii i administracji biznesowej Uniwersytetu Comillas ICADE (Madryt) oraz Management Development Program (PDD) na IESE.

Karierę zawodową rozpoczął jako audytor w Deloitte, dołączając do Ferrovial Agroman po 2 latach. Od tego czasu ma wieloletnie doświadczenie w Ferrovial, zajmując różne stanowiska kierownicze i będąc członkiem zarządu reprezentującym Ferrovial w różnych spółkach.

W 2000 roku, po przejęciu Budimeksu, do 2003 roku mieszkał w Warszawie, gdzie pełnił funkcję Zastępcy Dyrektora Finansowego i Dyrektora Kontroli. W latach 2011-2019 był dyrektorem finansowym w Ferrovial Airports and Ferrovial Power Infrastructures, ponownie dołączając do zespołu Ferrovial Construction jako CFO w 2020. Oprócz swojego doświadczenia w finansach i rozwoju, przyczynił się również do rozwoju innowacji Ferrovialu, będąc od kilku lat członkiem Digital Vision Board.

2020 – obecnie – dyrektor finansowy Ferrovial Construction
2011-2019 – CFO Ferrovial Airports i Ferrovial Power Infra
2003 – 2011 Dyrektor ds. Kontroli Finansowej w Ferrovial Agroman
2000 – 2003 Zastępca Dyrektora Finansowego i Dyrektor Kontroli w Budimex
1996 – 1999 – Szef działu kontroli międzynarodowej i administracji w Ferrovial Agroman
1994 – 1996 – Audytor w Deloitte

Zaangażowanie w projekty:

  • Połączenie spółek Ferrovial i Agroman
  • Przejęcia Budimex i Webber
  • Sprzedaż udziałów w lotniskach Heathrow i Edynburgu
  • Przejęcie brytyjskich lotnisk w Glasgow, Aberdeen i Southampton (AGS)
  • Przejęcie Transchile, pierwszy obiekt do przesyłu mocy dla Ferrovial (Chile)
  • Kilka transakcji zbycia aktywów w dziale budowlanym (koncesje, fabryka asfaltu SCC)
  • Integracja firmy Siemsa w Ferrovial Energy Construction

Zgodnie ze złożonym oświadczeniem Pan Ignacio Aitor Garcia Bilbao nie prowadzi działalności wykonywanej poza przedsiębiorstwem Budimex S.A., która jest w stosunku do działalności wykonywanej w przedsiębiorstwie Budimex S.A. konkurencyjna, nie uczestniczy w spółce konkurencyjnej jako wspólnik spółki cywilnej, spółki osobowej, spółki kapitałowej i nie uczestniczy w konkurencyjnej osobie prawnej jako członek jej organu, nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych prowadzonego na podstawie ustawy o Krajowym Rejestrze Sądowym.