Grupa Budimex awansowała w rankingu Top Marka 2022

Grupa Budimex awansowała w rankingu Top Marka 2022

Po raz kolejny Budimex zdobył tytuł najsilniejszej marki w kategorii firm ‎budowlanych w rankingu Top ‎Marka 2022. Jednocześnie zajął 66. miejsce w klasyfikacji ‎500 marek, wyprzedzając m.in. firmę Nike, T-Mobile i Volvo‎‎. W porównaniu do ubiegłego roku, Budimex awansował w zestawieniu o dwie pozycje.

Klasyfikacja brandów w raporcie Top Marka jest mierzona w oparciu o liczbę publikacji w mediach oraz ich wydźwięk i zasięg. W jubileuszowej 15. edycji raportu, przygotowanego przez redakcję „Press” oraz Press-Service Monitoring Mediów, Budimex znalazł się na 1. miejscu w kategorii budowlanej. Grupa nieprzerwanie od pięciu lat utrzymuje pozycję lidera w swojej branży. Szczególnie dużo przekazów medialnych o znaczących zasięgach pojawiło się na temat budowy kanału Mierzei Wiślanej oraz prac przy 106 km zapory na granicy polsko-białoruskiej. ‎

Jak co roku cieszymy się z wysokiej pozycji naszej firmy w rankingu Top Marka. Nagroda stanowi dla nas potwierdzenie, że jako Grupa jesteśmy atrakcyjnym i rzetelnym partnerem do współpracy. Jednocześnie chcemy podziękować wszystkim pracownikom, którzy tworzą tę firmę i jej wizerunek – to dzięki ich pracy przy wymagających, a zarazem ciekawych inwestycjach, otrzymaliśmy to wyróżnienie – mówi Anna Karyś-Sosińska, Dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi w Grupie Budimex.

Autorzy raportu przeanalizowali ‎łącznie 70 mln publikacji – ponad 2 mln tekstów prasowych i 14 mln internetowych oraz 54 ‎mln postów na temat 500 brandów‎. Pierwsze miejsca w rankingu Top Marka w 2022 roku zajęły takie marki jak: PKO Bank Polski, Orlen, PGE, Onet.pl i ‎TVN.


BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl