Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach

Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach

W czwartek, 24 listopada miała miejsce uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę hali sportowo-widowiskowej w Ziębicach. Inwestycja ma umożliwić prowadzenie rozgrywek sportowych w takich dyscyplinach jak piłka siatkowa, koszykówka oraz piłka ręczną. Ponadto, hala służyć będzie do celów treningowych, a także organizacji koncertów i innych wydarzeń artystycznych.

Inwestycja wyczekiwana przeszło 20 lat ma istotne znaczące dla Gminy Ziębice oraz jej mieszkańców, szczególnie młodzieży. W wydarzeniu wziął udział m.in. Mariusz Szpilarewicz, burmistrz gminy Ziębice. Po stronie Budimeksu obecny był Szymon Cienciała – dyrektor rejonu Budimex S.A. W symbolicznym wmurowaniu kamienia węgielnego wziął udział burmistrz Ziębic, Przewodnicząca Rady Gminy oraz przedstawiciel młodzieży i wszyscy zgromadzeni goście.

Parametry techniczne obiektu:

Powierzchnia zabudowy: 2712,37 m2
Powierzchnia netto parteru: 2 473,95 m2
Powierzchnia netto piętra: 1 270,62 m2
Powierzchnia netto razem: 3 744,57 m2
Powierzchnia użytkowa – funkcja podstawowa: 2 836,62 m2
Powierzchnia całkowita: 5469,62 m2
Kubatura: 27 213,45 m3
Wysokość budynku: 11,35 m

Projektowany obiekt zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną – panele będą rozlokowane na dachu i elewacji budynku. Hala ma posiadać również monitoring, instalacje audio-wideo z ekranem LED, a także system inteligentnego oświetlenia oraz trybuny – stałe i składane teleskopowe. Wartość kontraktu wynosi 40,7mln zł, Budimex ma 24 miesiące na realizację inwestycji.

Budimex jako największy polski generalny wykonawca specjalizuje się w dużych, innowacyjnych projektach m.in. w obszarze budownictwa kubaturowego. W ostatnich miesiącach z powodzeniem zrealizował budowę Planetarium Śląskiego w Chorzowie, a także pierwszy etap budowy Fabryki Leków Onkologicznych „Polfa” na warszawskim Tarchominie. Obecnie Budimex jest w trakcie budowy m.in. największego zakładu produkcyjnego PepsiCo w Polsce, który powstaje w Środzie Śląskiej.


BUDIMEX SA jest spółką z ponad pięćdziesięcioletnią tradycją, która ma znaczący udział w rozwoju gospodarczym Polski. Naszą pracą podnosimy jakość życia milionów Polaków. W okresie 50 lat istnienia firmy zrealizowaliśmy tysiące nowoczesnych inwestycji infrastrukturalnych, kubaturowych i przemysłowych. Kultura innowacyjności, doskonalenie i kierowanie się zasadami zrównoważonego rozwoju pozwoliły nam zdobyć pozycję lidera polskiego rynku budowlanego. Jesteśmy obecni nie tylko na rynku polskim, ale też zagranicznym. Stopniowo zwiększamy swoje zaangażowanie w sektorze facility management (obsługa nieruchomości i obiektów infrastruktury) oraz gospodarki odpadami. Od 1995 roku nasza spółka notowana jest na warszawskiej GPW, a od roku 2011 wchodzi w skład indeksu najbardziej odpowiedzialnych spółek giełdowych. Jej inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma o globalnym zasięgu – Ferrovial. W skład grupy wchodzą: Mostostal Kraków oraz FBSerwis.

Jesteśmy jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie – inicjatywy utworzonej w 2010 r., zrzeszającej największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Więcej informacji jest dostępnych na www.budimex.pl